Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeСъб 14 Фев - 13:58:12

Честит празник, дами и господа !

Обичайте се, пийте, пейте и във всичко в живота си добавяйте по щипка закачка и нежност !
Наздраве !!!

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Divers-RosesStValentin06-G

И честит имен ден на нашето небесно тяло - meteor :devil:
Да ти е чисто и светло името, Вальо и с чест да си го носиш !
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
skyblueirina
МаркизатА- златен минзухар
МаркизатА- златен минзухар
skyblueirina

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 6344
В този свят съм : Маркизата
По душа съм : пазителка на тайни
Думите ми в злато са... : 6415
Реверанси : 149
Довя ме вятърът тук на : 21.08.2008

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeСъб 14 Фев - 14:11:06

gift cunki foryou
и от мен честит ден и омайна нощ на всички влюбени, които ще пият и на всички които са пияно влюбени
bunny :fire hearts: :merciii:
както и ЧЕСТИТ ТИ ИМЕН ДЕН графе!!!
с пожеляния за много сърца в които да живееш!!!
roses Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) 3987028694
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeСъб 14 Фев - 15:13:25

Датиращ още от Средновековието, “Празникът на влюбените” кара и днес - на този 14-ти ден от месеца Света да сложи розови очила и да се потопи в облак от романтика и чувства. Денят на влюбените! Изразявайки признанието си към един от Онези мъченици, на който е кръстен този празник, хорицата се надпреварват да покават или докажат любовта към половинката си по какъв ли не начин… от тривиалните - букет цветя и бонбони … до … в същност в подобни случаи въображението често няма бряг. А тези, които все още нямат някого до себе си, тайно с жаден поглед се взират нагоре към висините, където Надеждата царува и очакват тайно крилатия Купидон да ги порази със своите стрели на любовта. Ех любов! Толкова красива и толкова … сложна. Има поверие, че когато влюбените вечерят на Св. Валентин - връзката им се счита за сериозна - така, че умната! Да няма после неразбрали…

Любопитни факти:
• През XVII в. момичетата са варели яйца и са ги слагали под възглавницата си в нощта на 13-ти срещу 14-ти февруари. Те са вярвали, че по този начин ще им се присъни любимия човек.
• Повечето мъже все още остават кавалери в деня на св. Валентин. 91% от тях отварят вратата на дамите.
• Над 1 млрд. рози ще бъдат продадени в деня на св. Валентин.
• Розите символизират мир, война, любов и забрава. Белите рози означават истинска и искрена, а червените - страстна любов, жълтите рози са знак на приятелство, черните - символ на раздяла. Още ненапъпилата роза е поглед към бъдещето, надежда, а по-разцъфналата изразява чувствата на човека в настоящия момент.
• Докато розите са цветята на Афродита (богинята на любовта), сладкишите са символ на ласките.
• Пиленцата от шоколад, които се подаряват на св. Валентин имат по-дълбок подтекст. Поверието, че всяко хвъркато си избира партньор в деня на св. Валентин е продиктувано от английския поет Джефри Чосър през XVI в. Истината е, че само яребицата, косът и дроздът се чифтосват през февруари.
• 70% от празнуващите изпращат картички, 49% излизат с половинките си, 48% подаряват нещичко, 37% приготвят празнична вечеря, 33% подаряват бонбони, 30% отиват да вечерят в заведение и едва 19% подаряват цветя.
• Първата истинска запазена картичка за св. Валентин е от дюка на Орлиънс. Затворен в лондонска кула, през 1415 г. той написал любовна поема или “валентинка” на жена си във Франция.
• Дори по време на 100-годишната война са се продавали картички с панделки от сатен, перли, метални и стъклени орнаменти.
• Само децата изпращат над 650 млн. картички за св. Валентин на техните учители, приятели и семейства.
• Фирмата “Hallmark” произвежда 1330 различни вида картички за св. Валентин.
• Любовната пейка (тези, дето ги рисуват обикновено завързани за Луната) първо била направена за жени с огромни рокли, познати от Средновековието. Днес такива пейки се продават по света, само че модифицирани за влюбени двойки.
• Според проучване, почти 100% от анкетираните предпочитат да получат за Св. Валентин саморъчно направена картичка наместо закупена.
• 46 % от жените предпочитат да прекарат празничната нощ в ползотворна почивка вместо да правят секс. 68% от мъжете не са съгласни…
• СПИН и новият век са превърнали денят на св. Валентин в кръстоска между кичозен празник и веселяшка романтика. Често се случва младите господа да получат слипове с грапава краставица отпред или пък презерватив с брадавица. Дамите пък понякога биват “приятно изненадани” със светещи бикини или пък сутиени с изрисувани длани на чашките…


Кажи “ОБИЧАМ ТЕ!”:
English - I love you • Afrikaans - Ek Fhet jou lief • Albanian - Te dua • Arabic - Ana behibek • Armenian - Yes kez sirumen • Bambara - M’bi fe • Bangla - Aamee tuma ke bhalo aashi • Belarusian - Ya tabe kahayu • Bisaya - Nahigugma ako kanimo • Bulgarian - Obicham te • Cambodian - Soro lahn nhee ah • Cantonese Chinese - Ngo oiy ney a • Catalan - T’estimo • Cheyenne - Ne mohotatse • Chichewa - Ndimakukonda • Corsican - Ti tengu caru (to male) • Creole - Mi aime jou • Croatian - Volim te • Czech - Miluji te • Danish - Jeg Elsker Dig • Dutch - Ik hou van jou • Esperanto - Mi amas vin • Estonian - Ma armastan sind • Ethiopian - Afgreki’ • Faroese - Eg elski teg • Farsi - Doset daram • Filipino - Mahal kita • Finnish - Mina rakastan sinua • French - Je t’aime, Je t’adore • Gaelic - Ta gra agam ort • Georgian - Mikvarhar • German - ich liebe dich • Greek - S’agapau • Gujarati - Hoo thunay prem karoo choo • Hiligaynon - Palangga ko ikaw • Hawaiian - Aloha wau ia oi • Hebrew - Ani ohev otah (to female) • Hebrew - Ani ohev et otha (to male) • Hindi - Hum • Tumhe - Pyar Karte hae • Hmong - Kuv hlub koj • Hopi - Nu’ umi unangwa’ta • Hungarian - Szeretlek • Icelandic - Eg elska tig • Ilonggo - Palangga ko ikaw • Indonesian - Saya cinta padamu • Inuit - Negligevapse • Irish - Taim i’ ngra leat • Italian - Ti amo • Japanese - Aishiteru • Kannada - Naanu ninna preetisuttene • Kapampangan - Kaluguran daka • Kiswahili - Nakupenda • Konkani - Tu magel moga cho • Korean - Sarang Heyo • Latin - Te amo • Latvian - Es tevi miilu • Lebanese - Bahibak • Lithuanian - Tave myliu • Malay - Saya cintakan mu / Aku cinta padamu • Malayalam - Njan Ninne Premikunnu • Mandarin Chinese - Wo ai ni • Marathi - Me tula prem karto • Mohawk - Kanbhik • Moroccan - Ana moajaba bik • Nahuatl - Ni mits neki • Navaho - Ayor anosh’ni • Norwegian - Jeg Elsker Deg • Pandacan - Syota na kita!! • Pangasinan - Inaru Taka • Papiamento - Mi ta stimabo • Persian - Doo-set daaram • Pig Latin - Iay ovlay ouyay • Polish - Kocham Ciebie • Portuguese - Eu te amo • Romanian - Te ubesk • Russian - Ya tebya liubliu • Scot Gaelic - Tha gra’dh agam ort • Serbian - Volim te • Setswana - Ke a go rata • Sign Language - ,\,,/ (represents position of fingers when signing’ I Love You’) • Sindhi - Maa tokhe pyar kendo ahyan • Sioux - Techihhila • Slovak - Lu`bim ta • Slovenian - Ljubim te • Spanish - Te quiero / Te amo • Swahili - Ninapenda wewe • Swedish - Jag alskar dig • Swiss-German - Ich lieb Di • Tagalog - Mahal kita • Taiwanese - Wa ga ei li • Tahitian - Ua Here Vau Ia Oe • Tamil - Nan unnai kathalikaraen • Telugu - Nenu ninnu premistunnanu • Thai - Chan rak khun (to male) • Thai - Phom rak khun (to female) • Turkish - Seni Seviyorum • Ukrainian - Ya tebe kahayu • Urdu - mai aap say pyaar karta hoo • Vietnamese - Anh ye^u em (to female) • Vietnamese - Em ye^u anh (to male) • Welsh - ‘Rwy’n dy garu • Yiddish - Ikh hob dikh • Yoruba - Mo ni fe
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
meteor
маркграф 7 бала вълнение
маркграф 7 бала вълнение


Аз съм : Male
От Запад : Capricorn на Изток : Dog
Драгоценни камъчета оставих : 39
Събраха се години : 41
След първия дъх на : 22.12.1982
Думите ми в злато са... : 19
Реверанси : 7
Довя ме вятърът тук на : 01.07.2007

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeСъб 14 Фев - 15:22:44

Честит празник на всички, които обичат. Честит празник и на виното. И разбира се на онези, които обичат виното.
Желая много цветя на всички дами. :fen:
Върнете се в началото Go down
катето
контеса Чар
контеса Чар
катето

Аз съм : Female
От Запад : Gemini на Изток : Rooster
Драгоценни камъчета оставих : 1743
Събраха се години : 42
След първия дъх на : 19.06.1981
В този свят съм : Катето
По душа съм : Вихрушка
Думите ми в злато са... : 1334
Реверанси : 66
Довя ме вятърът тук на : 05.11.2008

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeСъб 14 Фев - 15:56:08

ВИНО И ЛЮБОВ-ДА БЪДЕ!!!

Наздраве за нашия именник ,с пожелания за споделени междузвездни странствания във вселената на Любовта!!!

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Rose%20copy
Върнете се в началото Go down
Тя
дух свети
дух свети
Тя

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 2099
В този свят съм : светулка
По душа съм : череша
Думите ми в злато са... : 932
Реверанси : 55
Довя ме вятърът тук на : 06.08.2007

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeНед 15 Фев - 0:37:33

И от мен честит имен на маркграфа, и честити празници на любовта и виното, нищо, че със закъснение 4RD

[You must be registered and logged in to see this link.]
Върнете се в началото Go down
http://caribiana.blogspot.com/
phibi
ерцхерцогиня Сияние
ерцхерцогиня Сияние
phibi

Аз съм : Female
От Запад : Cancer на Изток : Dragon
Драгоценни камъчета оставих : 949
Събраха се години : 35
След първия дъх на : 17.07.1988
В този свят съм : себе си
По душа съм : река
Думите ми в злато са... : 717
Реверанси : 27
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitimeНед 15 Фев - 23:09:15

С известно закъснение, но все пак - ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ЛЮБОВТА, ВИНОТО И ИМЕНИЦИТЕ (кой каквото е решил и празнувал вчера).

Желая на всички ни много опияняващи мигове на искрена, чиста и дълбока обич, които да топлят сърцата и дните ни!


:merciii: :merciii: :merciii:
Върнете се в началото Go down
http://hardtoforgetandimpossibl.hit.bg/index.html
Sponsored content




Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))   Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;)))) Icon_minitime

Върнете се в началото Go down

Честит св. Валентин или Трифон Зарезан (кой както го чувства ;))))

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Архххиввв-