Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

Тази нощ-28 март

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
skyblueirina
МаркизатА- златен минзухар
МаркизатА- златен минзухар
skyblueirina

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 6344
В този свят съм : Маркизата
По душа съм : пазителка на тайни
Думите ми в злато са... : 6415
Реверанси : 149
Довя ме вятърът тук на : 21.08.2008

Тази нощ-28 март Vide
ПисанеЗаглавие: Тази нощ-28 март   Тази нощ-28 март Icon_minitimeСъб 28 Мар - 23:25:45

Тази нощ преминаваме към лятно часово време
28 март 2009 19:45 |

 
 В 3.00 часа на 29 март преминаваме към лятното часово време. Тогава ще се извърши промяна на Националната скала за време с един час напред.

Връщането към астрономическото време ще се извърши в 4.00 ч. българско време на 25 октомври, когато Националната скала за време ще се измести с един час назад.

Лятното часово време е система, изработена да „спестява“ от дневната светлина. При нея официалното време се измества обикновено с един час по-напред от стандартното време, като остава така за пролетните и летните месеци. С това се цели подсигуряване на по-добро съвпадане на часовете от светлата част на денонощието и активните часове за работа и училище. Лятното часово време е най-често използвано в районите с умерен климат поради значителните изменения в съотношението светла/тъмна част от денонощието в зависимост от сезона от годината.

Лятното часово време е въведено в България на 1 април 1979 година.
В днешно време 119 държави в света местят малката стрелка на часовниците напред-назад всяка пролет и есен.
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com

Тази нощ-28 март

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Архххиввв-