Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Share | 
 

Фукушу (1). Въведение.

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Wolf Minori
Повелителката на вълците
Повелителката на вълците
Wolf Minori

Аз съм : Female
От Запад : Virgo Драгоценни камъчета оставих : 442
Събраха се години : 336
След първия дъх на : 12.09.1687
В този свят съм : паднал ангел
По душа съм : мечтателка
Думите ми в злато са... : 540
Реверанси : 18
Довя ме вятърът тук на : 26.07.2018

Фукушу (1). Въведение. Vide
ПисанеЗаглавие: Фукушу (1). Въведение.   Фукушу (1). Въведение. Icon_minitimeПон 17 Фев - 1:09:45

Ако не бяха двамата едри японци в скъпи костюми, които стояха пред входа, бих си помислил, че някак си съм се върнал назад във времето поне с три века. Колибата наричана ньока беше изработена изцяло от дърво. Зад нея се забелязваше традиционна градина сетагая с малко езеро. Ако затворя очи можех да си представя някой самурай изпълняващ кюджицу ( 2) на брега му. Наоколо бяха разпръснати разнородни по цвят и големина камъни, които придаваха колорит . Лeките каменни фенери исигари подредени по брега допълваха картината и създаваха усещане за комфорт. Поседях така няколко минути опитвайки си да доловя Тамаши - душата на мястото.
Когато най- сетне понечих да вляза по - възрастният от двамата пазачи отмести красивата шоджи, сякаш се боеше, че глупавия гай - джин може да повреди плъзгащата се врата. Кучият син нямаше как да знае, че се подвизавам в родината му от доста време и съм свикнал с повечето от странностите й. Мъжът ме покани с лек поклон. Поредната древна традиция достигнала до наши дни. Вярва се, че всеки дом си има собствен ками - дух пазител, който следи за безопасността на мястото и здравето на неговите обитатели. По тази причина домакинът винаги трябва да изчаква гостите пред входа и да ги посреща с поклон, отваряйки вратата с дясната ръка. По този начин дава да се разбере, че новодошлите са очаквани и нямат лоши намерения. Колкото и абсурдно да изглежда обичаят все още се практикува на много места. Докато мъжагата ми се кланяше успях да забележа, че разполага с боен нож от испанска стомана. Оръжието беше добро, но човекът който го носеше не представляваше сериозна заплаха. Въпреки че определено беше силен, движенията му бяха твърде бавни а стойката прекалено отпусната. Допусках, че и колегата му е въоръжен по подобен начин, но е малко по - подвижен. Ако нещата се объркат, трябваше да неутрализирам първо него. При все че и двамата бяха по - млади от мен а и аз нямах оръжие бих могъл да се справя с тях за не повече от минута, ако възникнеше подобна необходимост. Но силно се надявах да не се стигне дотам. На света има достатъчно хора, които биха се радвали да ме видят мъртъв и не желаех да добавям нови имена към списъка.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Бележки :

1. Фукушу (японски) - отмъщение, вендета

2. Кюджицу - Изключително сложна система от медитации, дихателни и двигателни упражнения, използвана от самураите в средновековна Япония. Целта й е да осигури пълен контрол върху тялото и ума. Части от нея все още се използват в някои бойни изкуства.
Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Фукушу (1). Въведение. Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Фукушу (1). Въведение.   Фукушу (1). Въведение. Icon_minitimeПон 17 Фев - 1:14:02

angel Фукушу (1). Въведение. 3053115074
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
Wolf Minori
Повелителката на вълците
Повелителката на вълците
Wolf Minori

Аз съм : Female
От Запад : Virgo Драгоценни камъчета оставих : 442
Събраха се години : 336
След първия дъх на : 12.09.1687
В този свят съм : паднал ангел
По душа съм : мечтателка
Думите ми в злато са... : 540
Реверанси : 18
Довя ме вятърът тук на : 26.07.2018

Фукушу (1). Въведение. Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Фукушу (1). Въведение.   Фукушу (1). Въведение. Icon_minitimeПон 17 Фев - 1:18:34

Thanx cool
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Фукушу (1). Въведение. Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Фукушу (1). Въведение.   Фукушу (1). Въведение. Icon_minitime

Върнете се в началото Go down

Фукушу (1). Въведение.

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: Аз искам да те помня все така ... :: "Не чуваш ли? От бездната на нощите долитат гласове. ...-