Follow me.... I'm your sorrow in your dream
 
ИндексMystic moonТърсенеРегистрирайте сеВход

Създайте нова тема   Напишете отговорShare | 
 

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението

Предишната тема Следващата тема Go down 
АвторСъобщение
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeПон 16 Юли - 13:43:47

Изтекоха много мътни води и много пъти се сменяха изгревите и залезите на нашите две Луни, дами и господа.
Но Магията все още е жива.
И днес по дискретното напомняне на Виконт Утринно небе за това колко нужно и светло ни бе тук, предлагам продължение....
Искате ли нашата Пролет да продължи в Лято?!
Вие сте тези, които може да го създадете и опишете.
Както се казва ... Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението 650269930 - ръкавицата е хвърлена. Да видим ще можем ли да ви завърнем тук и отново да бликнат заблатените извори на вашето вдъхновение и творческа мисъл.
Моля, вратите на замъка са широко отворени и ви очакват.
Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението 2602497716 babo4ki Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението 2602497716
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
Боримир
лорд Протектор
лорд Протектор
Боримир

Аз съм : Male
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 1089
Събраха се години : 133
След първия дъх на : 13.11.1890
В този свят съм : ДЪХ
По душа съм : ИМАГИНЕРЕН
Думите ми в злато са... : 1087
Реверанси : 51
Довя ме вятърът тук на : 22.10.2008

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeСъб 28 Юли - 23:24:19

[You must be registered and logged in to see this link.]
ВСЕ ОЩЕ СЕ ВИЖДАХА ЗВЕЗДИТЕ В ПРЕДСМЪРТНИТЕ ИМ ПРОБЛЯСВАНИЯ, КОГАТО ВЛЯЗОХ ПРЕЗ ШИРОКО ЗЕЕЩАТА ПОРТА. Някой се бе постарал да почисти бурените от площада, но фонтаните и градините тънеха в бурени и разруха. Дали Кралицата спеше сега в старите си покои?

Боримир скочи от коня и се насочи към главната арка...
Върнете се в началото Go down
Деандра
инфанта Утринна роса-МИС ПРОЛЕТ
инфанта Утринна роса-МИС ПРОЛЕТ
Деандра

Аз съм : Female
От Запад : Aquarius на Изток : Dog
Драгоценни камъчета оставих : 373
Събраха се години : 42
След първия дъх на : 11.02.1982
В този свят съм : тайната любов на лорд Боримир
По душа съм : the last priestess Subria
Думите ми в злато са... : 333
Реверанси : 23
Довя ме вятърът тук на : 16.09.2007

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeВто 31 Юли - 21:11:57

Деандра обичаше рано призори да се измъква от високата северна кула, в която прекарваше неспокойните си нощи, откакто Кралството посърна, дамите и господата се пръснаха по далечните си имения и все по-рядко някой се отбиваше да поднесе почитанията си на Кралицата и малкото останали с нея най-приближени.
Плъзваше се като ефирна, сребриста сянка по 220-те напукани гранитни стъпала, през студената, режеща роса на бучиниша и ментата чак до запуснатата главна арка, обвита с едър бръшлян и розови петунии. Близо до нея си бе направила едно тайно скривалище под кичестата глициния, разпростряла отрупаните си с гроздове синьо-зеленикав цвят клонки над запустялата къщичка на пазачите, превръщайки я в малък дамски будоар с дървена пейка и малка масичка, на която принцесата донасяше и изпиваше, наслаждавайки се на свежия въздух и тишината първото си за деня кафе или чай.
И днес, макар небето да бе намусено и мрачно, готово да избухне в дъждовни сълзи, тя вече седеше по гаменски на любимата си масичка, люлееше лилавите си пантофи и отпиваше горещо кафе, когато чу ....нещо?! Някой?! Кой ли беше този, дето като слон в стъкларски магазин грубо мачкаше опадалите клонки и подритвайки камъчетата приближаваше насам?!
Върнете се в началото Go down
http://damnrzalasit.blogspot.com/
Wolf Minori
Повелителката на вълците
Повелителката на вълците
Wolf Minori

Аз съм : Female
От Запад : Virgo Драгоценни камъчета оставих : 442
Събраха се години : 336
След първия дъх на : 12.09.1687
В този свят съм : паднал ангел
По душа съм : мечтателка
Думите ми в злато са... : 540
Реверанси : 18
Довя ме вятърът тук на : 26.07.2018

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeСря 1 Авг - 1:32:19

Едрите вълци съсредоточено се взираха в светлокосата странница, сякаш очакваха заповеди.Тя скочи от гърба на сребристата си кобила и се приведе над полуразрушения фонтан.Внимателно  огледа запустелите околности.Наоколо се простираше брезова горичка а след нея широка поляна, храсталак и повалени от вятъра дървета. А в  далечината  смътно се чернееха дворцовите кули. Непознатата постоя малко, заслушана в шепота на лекия нощен ветрец.После погледна любимата си спътница Касиопея.
- Това място някога е било наистина красиво, нали, Каси?- тихо промълви светлокосата и дръпна юздите на кобилата. - Добре, че кралицата ни призова, за да го върнем към живот.
Величественото животно изпръхтя и тръсна глава, сякаш се съгласи с господарката си.Тя го яхна и препусна по посока на двореца, следвана от верните си вълчи стражи.
Върнете се в началото Go down
Боримир
лорд Протектор
лорд Протектор
Боримир

Аз съм : Male
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 1089
Събраха се години : 133
След първия дъх на : 13.11.1890
В този свят съм : ДЪХ
По душа съм : ИМАГИНЕРЕН
Думите ми в злато са... : 1087
Реверанси : 51
Довя ме вятърът тук на : 22.10.2008

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeСря 1 Авг - 20:55:23

Мачкайки опадалите клонки и подритвайки камъчетата,  Бо достигна арката. Спря за миг и отбеляза, че се приближава ловец на кон с глутница кучета. Явно няма да се хранят със сухари.
Изтича до обраслата с плевели кабинка на пазача, където вместо въоръжена охрана седеше една нафинтифлюшена дама.
-Добро утро, мис. Къде е охраната на Кралицата? Нека известят за мен!
Върнете се в началото Go down
Деандра
инфанта Утринна роса-МИС ПРОЛЕТ
инфанта Утринна роса-МИС ПРОЛЕТ
Деандра

Аз съм : Female
От Запад : Aquarius на Изток : Dog
Драгоценни камъчета оставих : 373
Събраха се години : 42
След първия дъх на : 11.02.1982
В този свят съм : тайната любов на лорд Боримир
По душа съм : the last priestess Subria
Думите ми в злато са... : 333
Реверанси : 23
Довя ме вятърът тук на : 16.09.2007

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeПет 3 Авг - 13:59:44

Стресната от пискливия като на граблива птица глас внезапно прозвучал зад гърба й, Деандра изпусна чашата си с кафе /любимата й, между впрочем/. И само това, че се търкулна в меката прегръдка на огромните листа на кой знае как прорасла тук тиква, я спаси от разбиване на куп парчета, но за сметка на това кафето се плисна чак до лицето на инфантата, оставяйки мокри петна по ефирната й роба и пребледнелите бузи. Миг преди да скочи и да побегне панически към замъка, с периферното си зрение забеляза нещо много познато в глупаво ухилената физиономия на фукльото така грозно нарушил сутрешния й покой.
- Боримирррре?!!! - изсъска едновременно зарадвана, че го вижда и бясна от погрома, който й бе нанесъл само за секунди /за уплахата да не споменаваме/ - ще те убия, нещастнико! Изкара ми дяволите! Кои ветрове те довяха тук и откога не помниш как се обръща към една дама?!!!. Да ти приличам на портиерка, а???
Върнете се в началото Go down
http://damnrzalasit.blogspot.com/
Wolf Minori
Повелителката на вълците
Повелителката на вълците
Wolf Minori

Аз съм : Female
От Запад : Virgo Драгоценни камъчета оставих : 442
Събраха се години : 336
След първия дъх на : 12.09.1687
В този свят съм : паднал ангел
По душа съм : мечтателка
Думите ми в злато са... : 540
Реверанси : 18
Довя ме вятърът тук на : 26.07.2018

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeПет 3 Авг - 20:07:38

Повелителката на вълците вече приближаваше двореца, следвана от четириногата си свита.Стори и се, че вижда две човешки фигури.Чудесно!Значи все пак кралството не беше съвсем безлюдно.По лицето на русокосата ездачка пробяга лека усмивка.Ето, че не беше единствената жива душа наоколо.
- Тъкмо ще има с кого да споделя тези - каза по - скоро на себе си тя и погледна няколкото заека, които бе уловила предната нощ. - Само се надявам сред  малкото останали обитатели на кралството да няма вегани.
Върнете се в началото Go down
Боримир
лорд Протектор
лорд Протектор
Боримир

Аз съм : Male
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 1089
Събраха се години : 133
След първия дъх на : 13.11.1890
В този свят съм : ДЪХ
По душа съм : ИМАГИНЕРЕН
Думите ми в злато са... : 1087
Реверанси : 51
Довя ме вятърът тук на : 22.10.2008

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeСъб 4 Авг - 19:13:05

- Мис Деандра?!? - останал без думи лордът извади мърлява кърпа и я подаде на Инфантата - Простете грубостта ми. Не очаквах да Ви видя тук /отново/. Но кажете сама ли сте тук? Виждали ли сте Кралицата или нейната маркиза? А мис Доминус?
Всъщност Боримир искаше да я разпита за нея самата, но се бореше с егото си. Та нали тя му се беше присмяла при предната им среща. Той й разкри страховете си и заговорите срещу него, а тя....
След като Деандра изгледа с погнуса кърпата, която имаше само три леки петна и почти можеше да се огъва, лордът я прибра под наметалото и отстъпи крачка назад. Не помнеше кога последно бе валяло, а друг душ нямаше по пътя...

Но ето че конникът с кучетата вече се виждаше и фрециецът му изцвили в посока на приближаващите
Предупреждаващо започна да рови в пътеката от която отхвърчаха камъчета.
Върнете се в началото Go down
DominuS
дукеса Отдадена на Мрака
дукеса Отдадена на Мрака
DominuS

Аз съм : Female
От Запад : Pisces на Изток : Dragon
Драгоценни камъчета оставих : 1234
Събраха се години : 36
След първия дъх на : 03.03.1988
В този свят съм : Тъмната сянка на една Дукеса
По душа съм : Затворена книга
Думите ми в злато са... : 1077
Реверанси : 52
Довя ме вятърът тук на : 07.10.2008

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeПон 6 Авг - 0:59:42

Отдавна изсъхнали тръни виеха жилести стебла между орнаментите на високата порта. Дори и в миналото, този път към замъка беше предпочитан от малцина, но сега, затрупан от листата на безброй сезони, той изглеждаше като спомен за вехта фантазия, чиито следи бяха заличени завинаги.

Ухаеше на дървесна кора, на сухи цветя, на носталгия. На магия, потънала в сън.

Бързи като премигване, тук-таме във въздуха трептяха светлинки. Нямаше вятър, а сред клоните пробягваха шепоти. Нещо се будеше. Някой си спомняше. Следите бяха останали и някой ги търсеше.

Портата беше открехната.
По листата се плъзгаше мантия.

...

Дукесата прекрачи прага и застина. Обходи с поглед градините откъм задната част на замъка, плъзна го по каменните стени, изкачи го до кулите, очите й се разшириха в опит да обхванат цялата картина.

- Както винаги, закъснявате - отбеляза глас, който не беше чувала отдавна, но пък разпозна на мига.
Устните й бавно се разтегнаха в усмивка.
- Идвам.



Върнете се в началото Go down
Gentiana
Dark Gothic Queen
Dark Gothic Queen
Gentiana

Аз съм : Female
От Запад : Scorpio Драгоценни камъчета оставих : 6401
Събраха се години : 149
След първия дъх на : 02.11.1874
В този свят съм : КралицатА
По душа съм : Нощна пеперудА
Думите ми в злато са... : 6593
Реверанси : 207
Довя ме вятърът тук на : 28.06.2007

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeЧет 9 Авг - 14:34:51

Лятото тази година бе дъждовно и нервозно, често се сменяха дни на проливни дъждове с горещници, които мъчеха, сушаха всичко и протяжно въздишаха бродейки през душните нощи из някога грижливо и с обич поддържаните паркове и градини на опустялото Кралство.
Белият олеандър под покоите на кралицата беше пораснал значително от времето на Пролетта, но ронеше осланен цвят, който нощем ветровете завихряха и запращаха към бледите лица на отегчените Луни бавно кръжащи в аквамариновото, прашно небе над острите кули.
Гентиана спеше лошо, често се будеше посред нощ, излизаше на малката тераска обвита с едролист брашлян, петунии и сини рози, които И гор хар с магични отвари поддържаше свежи и ароматни, въпреки аномалиите на Времето.
И в тази августовска нощ след като не можа да затвори очи до първите крясъци на белите пауни, които всяка сутрин към 5 започваха да пеят и да кълват тъмнината, за да си отиде по-бързо, след като проследи фината сянка на инфантата прокрадваща се към обичайното си скривалище за сутрешния си ритуал... въздъхна примирено, наметна се с Плаща, който умееше да нашепва магични заклинания за релакс и надежда, взе недопитата си чаша с лавандулово кафе и подпряла гръб в студената колона под още спящите гроздове от петунии, се загледа в просветляващата далнина.
А там долу при Голямата арка нещо ставаше. Движеха се сенки, чу се и тихо вълче проскимтяване, и топуркане на конски копита.
" Гости ли ни идват толкова рано и с добро ли?!" - запита се притеснена Кралицата. "А Деандра... дали не е в опасност тази лудетина?!"
Върнете се в началото Go down
http://aspasia-gentiana.blogspot.com/
selisi
лейди Забулена в мъгла
лейди Забулена в мъгла
selisi

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 3
В този свят съм : Тайнствена пазителка
По душа съм : вятър и мъгла
Думите ми в злато са... : 6
Реверанси : 3
Довя ме вятърът тук на : 09.08.2018

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeПет 10 Авг - 12:05:52

Опустялото Кралство криеше още много неразкрити тайни и незнайни пътеки. Тази утрин, още преди белите пауни да се пробудят,  в гората, на север от кулите на замъка се появи с първите повей на вятъра непозната скитница. Тя носеше ухание на тайнственост, стъпките й бяха така тихи и леки, че в утринната тишина сякаш не съществуваха. Загърната в черния си плащ и подпряла се на кривата тояжка, с напрегнато съзнание очакваше да узнае какво се случва в двореца. Тайната пазителка остави вятъра да я подмине и се настани в корените на един древен дъб, уморена от дългото си пътуване. Никой не знаеше от къде идва и на къде отива, тя беше скитница бродеща през световете. Свали от колана си кожената кесийка, която винаги носеше и изсипа съдържанието й в ръката си. Петте камъчета облизаха дланта й с вечната си студенина, но това не й направи впечатление, прошепна някакви думички на таен език и хвърли камъчетата в гънките на наметалото си и те в мигом се промениха, изпъстриха се с руни и символи, които само тя можеше да разчете. Тайната пазителка въздъхна, както и предполагаше времето се беше променило и вещаеше лятото да е изпъстрено с обрати.
Върнете се в началото Go down
skyblueirina
МаркизатА- златен минзухар
МаркизатА- златен минзухар
skyblueirina

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 6344
В този свят съм : Маркизата
По душа съм : пазителка на тайни
Думите ми в злато са... : 6415
Реверанси : 149
Довя ме вятърът тук на : 21.08.2008

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeЧет 16 Авг - 20:33:02

Скай вдигна поглед от лилията. Някой идваше. Много хора идваха насам. Хора или същества....
Трябва да се скрият малките. Чуваха се вълци. Шумтеше Мрак. Значи и Дукесата бе наблизо. За Деандра и Кралицата вече бе сигурна, че пиеха кафето си.
Но имаше още някой...
някоя...
някого...

Усещаше се във въздуха.

Определено трябваше да направи така, че да се срещнат. Години наред само разминавания и бездушие.
Противно на очкаванията Скай мечтаеше бал, глъч и думи. Не че горските твари не разговаряха непрекъснато, но беше друго. Някак по-човешко.

Тя стана, изтупа паяците от престилката и тръгна през бръшляна към портата и градината, където знаеше, че ще намери Деандра..... А може би и още някого...

Приближавайки и напредвайки към замъка Скай излезе на широка открита пътека и закрачи по-бързо. Но клоните опрели се в косата й, които тя се опитваше да махне в движение я разсеяха и тя се озова до странница запътила се в същата посока.....
Върнете се в началото Go down
http://skyirina.blogspot.com
selisi
лейди Забулена в мъгла
лейди Забулена в мъгла
selisi

Аз съм : Female
Драгоценни камъчета оставих : 3
В този свят съм : Тайнствена пазителка
По душа съм : вятър и мъгла
Думите ми в злато са... : 6
Реверанси : 3
Довя ме вятърът тук на : 09.08.2018

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeСря 22 Авг - 12:19:20

Приближавайки и напредвайки към замъка Скай излезе на широка открита пътека и закрачи
по-бързо. Но клоните опрели се в косата й, които тя се опитваше да махне в движение я разсеяха и тя се озова до странница запътила се в същата посока.....
 Тайната Пазителка или както мнозина я наричаха Тайнствената попипа вибриращите в джоба й руни и с бавна крачка се приближи до уловилите нечие движение клони. Особата, която се криеше в тях вървеше в същата посока като нея, явно замъкът беше желана от мнозина по тези земи дестинация. Ето едно последно отмахване на клони и двете застанаха очи в очи. Тайнствената придърпа назад качулката си и стрелна с поглед непознатата, все още не можеше да отгатне мислите на руните за нея и за сега трябваше да се примири с това, което двете можеха да си кажат очи в очи.Тайнствената очакваше непознатата да я заговори, винаги оставяше непознатите да я заговорят, за да може да отгатне частица от намеренията им.
 -Здрасти. Аз съм Маркизата  тук. - каза леко стъписана от внезапно изникналата на пътеката непозната- на къде си тръгнала ?
-Привет. Аз съм Тайнствена, но можеш да ме наричаш Тай. Идвам от далечна страна, за да предупредя кралицата за надвисналата опасност. Някога бях предводителка на севврните облаци, които сега искат да уловят лятото и да го затворят в облачния си град.
-Това не е добра вест. Но имаш ли доказателства?Тя, Кралицата не търпи празни  приказки. От мен да знаеш, Тай, може да те накаже.
-Винаги добре си меря приказките и те обийновено не са напразни. Погледнете към небето Маркизо, в тази златна клетка увита в мъгла е един от генералите им. Не бих си позволила подклаждането на война без доказателства. Надявам се буреносното му присъствие да не ви плаши.
-Ами не съм сигурна. Но да вървим.
-Аз се грижа за тварите наоколо и има няколко малки из поляните. Ще трябва да ги намеря и преместя на сигурно. А вълчата глутница, която се чува наоколо с Вас ли е?
-Не бих казала, дали Кралицата не знае нещо по въпроса? Предлагам Ви помощта си за спасяването на тварите за които се грижите, ако желаете
-Ще се възползвам. И ето, че се вижда пред нас мястото където мис Деандра пие сутрешното си кафе.
Върнете се в началото Go down
Wolf Minori
Повелителката на вълците
Повелителката на вълците
Wolf Minori

Аз съм : Female
От Запад : Virgo Драгоценни камъчета оставих : 442
Събраха се години : 336
След първия дъх на : 12.09.1687
В този свят съм : паднал ангел
По душа съм : мечтателка
Думите ми в злато са... : 540
Реверанси : 18
Довя ме вятърът тук на : 26.07.2018

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeСря 22 Авг - 22:49:36

Докато маркизата и пазителката разговаряха зад тях се чуха конски тропот и тихо вълче скимтене. Още някой приближаваше.Когато се обърнаха  видяха висока русокоса странница, която яздеше неземно красива кобила. Следваше я голяма глутница вълци, които обаче не изглеждаха враждебни. Как ли бяха успели да се доближат толкова без да ги усетят?Непознатата беше облечена в изящен  кафтан.На ръцете си носеше ръкавици от рисова кожа.Картината се допълваше от ботуши и наметало направени от същата скъпа кожа. Върху седлото на кобилата се поклащаше  великолепен лък, чийто кибит беше изработен от ясеново дърво и покрит с втори слой еластични сухожилия.От далеч се виждаше, че оръжието е дело на умел майстор и в подходящи ръце може да бъде изключително смъртоносно.Светлокосата приближи и без да слиза от коня си поздрави непознатите.
  - Привет, прекрасни дами. Аз съм Ена, последната от келтските жени - войни.Но хората ме наричат просто Вълчицата. Не исках да ви плаша. Идвам с мир. Всъщност минавах наблизо и реших да се отбия при своята скъпа приятелка, която е владетелка на това приказно място.А вас какво ви води сред горите толкова рано?
  -  Добре дошла, Вълчице. Казвам се Скай - отвърна маркизата. - А това е Тайнствената пазителка. Накратко - Тай. Тя твърди, че над кралството е надвиснала опасност, затова се заехме да се погрижим за горските обитатели.
- Излиза, че пристигането ми тук не е случайно.  Моята кобила Касиопея  всъщност е келпи - воден дух, способен да се движи изключително бързо и безшумно.Аз самата съм отлична ездачка а и още не се е родил някой, който да ме надмине в стрелбата с лък. Освен това познавам тайните на природната магия. Умея да предизвиквам бури и да подчинявам всякакви зверове на волята си. Ако наистина сте в беда моите способности със сигурност ще ви бъдат от голяма полза.Сега ме извинете, но трябва да се уверя, че кралицата наистина е добре. По - късно с радост ще помогна в благородното ви начинание.
При тези думи Ена се отправи към двореца, придружена от четириногите си спътници.
Върнете се в началото Go down
Luar Soll
пфалцграф Слънчев лъч
пфалцграф Слънчев лъч
Luar Soll

Аз съм : Male
Драгоценни камъчета оставих : 176
В този свят съм : пфалцграф Слънчев лъч
По душа съм : semper idem
Думите ми в злато са... : 159
Реверанси : 13
Довя ме вятърът тук на : 12.07.2007

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitimeПон 27 Авг - 10:16:54

Пфалцграф Слънчев лъч все още обичаше да става преди слънцето да надникне над далечните планински зъбери, когато росата бе мораво-черна и тревите остри и режещи паяжините на съня. След като освободиха Пролетта, животът в Кралството някак си замря и застина като мътните води на Глухите блата, в които Времето потъваше и се криеше под огромните листа на кристалните лотоси, предизвиквайки аномалии в датите и мислите на всеки, който дръзваше да прекара нощта наблизо, омаян от песента на плачещите иви и гранатовите водни кончета.
И в тази, леко мъглива и ухаеща на неразкрити тайни сутрин, той тихичко навлече любимите си маслиново зелени панталони за езда на дракони и тънка бяла риза. Двамата с дворцовия магьосник И гор хар обитаваха най-ниската северо-западна кула на двореца, където си бяха изградили много уютна бърлога, пълна с всичко, което едно мъжко съзнание може да си представи и поиска, за да му е добре.  Промъкна се на пръсти/ доколкото един метър и деветдесет висок здравеняк може да бъде тихичък, пхахаххх/ през тъмните коридори, за да не събуди  И гор, който до ранните часове на нощта нещо чете, разбърква противните си отвари и създава и три холограми на някакви далечни, сумрачни места със странни растения, непознати същества и хора, които изглеждаха доста притеснително и накрая изтощен заспа направо на софата в стаята си за метаморфози.
 Лъке, белият дракон на Luar Soll промрънка сърдито, когато графът го дръпна безцеремонно за люспестото крило, за да го събуди, но послушно се измъкна от сладката си дрямка и замига сънено с очи.
- Къде ще ни носят мъглите тази сутрин, графе? -  разлюля тънките клонки на лоницерата дрезгавият му шепот. - И само да напомня, че Кралицата ще Ви очаква точно в осем и половина за ритуала с чая от метличини и тинтява. Знаете, че никак не обича да закъснявате.
- Знам, Лъке - с досада промърмори Luar Soll - Не ми се прави на умник, а се изтърколвай навън по-бързичко. Нали точно за тия проклети култови метличини ще летим до Долината на ултрамариновите сънища. Само там растат метличините на Анахе- синята богиня, които трябват на моята тъжна кралица. Дано излекуват хроничната й горест, че вече с нищо не успявам да я развеселя. А мразя да я гледам тъжна.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content




Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Vide
ПисанеЗаглавие: Re: Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението   Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението Icon_minitime

Върнете се в началото Go down

Написано със сок от бял олеандър и кръв на дракон - продължението

Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Можете да отговаряте на темите
Code Name: Lilith :: ПоРтАтА :: Крайпътна кръчма-
Създайте нова тема   Напишете отговор